Vyhledat
  • Miro

Z VÝHOD PODNIKANIA, ALEBO KEĎ VŠETKO IDE AKO MÁ

Podnikanie dáva zmysel hlavne tým, ktorí sa správne rozhodli, myslia to vážne a vedia prečo sa na podnikanie dali. Mnohí by to taktiež radi skúsili, no bránia im rôzne obavy. A tak založia svoje plány a sny do šuflíka a idú do práce na ďalšiu zmenu.

A prečo vlastne podnikať? V ideálnom prípade, ak všetko ide ako má a podnikateľ je disciplinovaný, vie čo chce a darí sa mu, tak ho sprevádza pojem "flexibilita" - pracuje kedy chce on a nie kedy chce jeho zamestnávateľ, čím získava viac voľného času, alebo si ho rozvrhne podľa seba, aby mohol tráviť viac času so svojimi blízkymi. Podnikateľ, ktorý má tých správnych zamestnancovi, ich môže delegovať aj na diaľku. Sú to jeho predstavy, jeho vízie, plány a sny, takže on určuje pravidlá hry.Je dôležité podnikať v tom, v čom sa vyznáte, alebo k čomu máte vzťah, pretože sa určite nechcete stať otrokom vlastného podnikania, v ktorom aj keď budete dosahovať výsledky, tak vás tešiť nebudú.


Úspešné podnikanie je aj o obdive, ktorý sa bohužiaľ často mení na závisť. Každý však mal možnosť začať a tvoriť niečo vlastné. Aj tí, ktorí vás budú odhovárať a smiať sa vám, tak sklapnú, keď prídu vaše prvé úspechy.


Ako podnikateľ, ktorý zamestnáva ľudí, im zároveň pomáhate. Dávate ľuďom prácu a možnosť zárobku. V ideálnom prípade aj pocit stability a bezpečia. Zároveň sa ako podnikatelia stretávate s ľuďmi, ktorých by ste ako zamestnanci možno nikdy ani nestretli, alebo nemali možnosť sa s nimi rozprávať, sedieť za jedným stolom, či na oslavách a spoločenských podujatiach. Aj takto sa získavajú ďalšie skúsenosti. Stretávaním sa s inými podnikateľmi, nadväzovaním nových kontaktov a známostí.Ako podnikatelia môžete viac spoznávať, cestovať, pracovať z domu, z ciest a týkajú sa vás viaceré výhody a možnosti, ako na príklad odpisovanie z nákladov. Tak pre vás podnikanie nemusí byť prácou, ale aj záľubou. Pretože je to vaše. Nikto vám nestojí za chrbtom, neklepe prstom na hodinky a nenaháňa vás. Ak ovšem nepočítame splatnosti a dôležité termíny.


Ak ste šikovní podnikatelia, tak môžete určovať tempo. Môžete hýbať s konkurenciou, učiť sa nové veci, zarábať viac, určovať trendy a inšpirovať svojim príbehom ostatných. Pretože nikomu nič nebráni podnikať. Človek si v tom bráni jedine sám, svojou pohodlnosťou a obavami.


Stačí nápad a jeho zrealizovanie, správne plánovanie, marketing a ovládanie potrebných nástrojov, ktoré podnikanie pomáhajú budovať a nie topiť. Všetko sa to dá naučiť, pretože nikto učený z neba nespadol. A mnohí začínali od nuly a teraz čítajú na svojich kontách niekoľko príjemných núl, ako odmenu za správne rozhodnutia.

12 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše