Vyhledat
  • Miro

VÝHODY POISTENIA RIZÍK PRI UZATVORENÍ ÚVERU

Keďže pôžička je záväzok na dlhšiu dobu, tak sa môže prihodiť čokoľvek. Treba myslieť aj na riziká a na neohrozenie rodiny a rodinného rozpočtu. Schopnosť splácať pôžičku totiž môže ovplyvniť napríklad strata zamestnania, choroba, úraz, invalidita, alebo smrť. Súčasťou úverovej zmluvy by teda malo byť aj založené poistenie, čím sa splátky zároveň o niečo navýšia. Vždy si však dôkladne prečítajte všetky zmluvy a pravidlá, aby ste vedeli, čo podpisujete.


Keďže poistenie býva súčasťou úverovej zmluvy, je možné ho uzavrieť priamo v banke, čím môže klient od banky získať výhodnejšiu úrokovú sadzbu.


Existuje rozšírený súbor poistenia, pre prípad PN, invalidity alebo smrti, alebo komplexný súbor poistenia, pre prípady straty zamestnania, NP, invalidity, či úmrtia. Na výšku poistenia vplýva výška konkrétneho úveru, doba jej splácania, typ úveru, vek a riziká, ktoré chce klient poistiť.

Uzatvorením úveru s poistením, začína platnosť poistenia pri jeho čerpaní a zaniká jeho splatením. Poistenie však môže zaniknúť aj skôr a to napríklad pri odmietnutí poisťovňou kvôli úmyselnému uvedeniu nepravdivých informácií či priznaním invalidného dôchodku.


Ak uvažujete nad úverom, porovnajte si produkty a podmienky jednotlivých bánk. Neponáhľajte sa a nedajte hneď na prvú reklamu. Ide totiž o vaše výdavky, vaše peniaze a váš čas.8 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše