Vyhledat
  • Miro

SCALPING, HFT A MONEY MANAGEMENT: OBCHODOVANIE PRE SKÚSENÝCH

Scalping je obchodná stratégia, postavená na krátkodobých obchodoch. Tie sa otvárajú a zatvárajú vo veľkom množstve, s malými ziskami.


Každý obchodník má svoju stratégiu, či už ide o pozičných obchodníkov, ktorí držia obchody aj niekoľko mesiacov či rokov, swingových obchodníkov, ktorí držia svoje obchody niekoľko dní alebo týždňov a obchodníkov, ktorí "skalpujú" a svoje obchody držia iba niekoľko sekúnd alebo minút. Generujú veľa ziskov na menších cenových pohyboch.


Scalping si vyžaduje disciplínu a dobre zvládnutý systém riadenia rizika. Táto stratégia neumožňuje držanie stratových obchodov pridlho, aby prípadná strata nevymazala predchádzajúce obchody, ktoré boli ziskové. Pri scalpovaní sa obchodníci nesústreďujú na technické alebo fundamentálne analýzy, ale spoliehajú sa na svoj cit pre trh a schopnosť čítať grafy. Musia taktiež vedieť vystúpiť z obchodov aj s malým ziskom.


Scalperi dodržiavajú svoj money management a radšej uzatvárajú obchody aj pri malých stratách, bez dúfania v otočenie. Mohlo by to totiž ohroziť celé ich úsilie. Dôležité je držať sa svojho plánu.


Dôvodom špekulovania v krátkodobom horizonte je jednoduchšie dosiahnutie zisku na krátkodobých pohyboch, pretože pri dlhodobých môže dôjsť ku korekciám.


Scalping si vyžaduje skúsenosti a neodporúča sa nováčikom, pretože ich to môže stať peniaze, aj duševné zdravie. Treba byť totiž pripravený aj na možné straty.


High Frequency Trading - HFT je zameriavanie sa hlavne na burzy s vysokou likviditou, pretože obchodníkovi umožňujú realizovať desiatky až stovky obchodov a vďaka nim sa likvidita na daných burzách ešte zväčšuje.

5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše