Vyhledat
  • Miro

ROBERT KIYOSAKI: INŠPIRÁCIA DO ŽIVOTNÝCH ROZHODNUTÍMeno Robert Kiyosaki nie je ľuďom neznáme a mnohých ľudí po celom svete jeho myšlienky a knihy inšpirujú k lepším pracovným výsledkom, kariére, budovaniu biznisu, finančnej gramotnosti a odvahe robiť v živote zmeny.

Robert Toru Kiyosaki sa narodil v roku 1947 na Havaji ako japonský Američan štvrtej generácie, do rodiny prominentnej chudobnej učiteľskej rodiny. Jeho otec pracoval v školstve v štáte Havaj.


Ako malý chlapec sa zoznámil s Mikem, ktorý sa stal jeho celoživotným priateľom. Mikov otec oboch chlapcov zasväcoval do tajomstiev podnikania a investovania a práve vtedy, už v detstve, sa začal písať príbeh najväčšieho Kiyosakiho knižného bestselleru - Bohatý otec, chudobný otec.

Po ukončení strednej školy nastúpil Kiyosaki na námornú obchodnú akadémiu v NY a po promócii vstúpil do námornej pechoty. Vo Vietname pôsobil ako dôstojník a pilot vrtuľníka. Jeho kariéra v obchode začala až po jeho návrate z vojny.


Kiyosaki sa najprv živil predajom kopíriek vo firme Xerox a v roku 1977 založil spoločnosť s prvými velcronylonovými peňaženkami pre surferov. Začiatky boli síce úspešné a produkt zarobil cez milión dolárov, no hneď na to firma skrachovala. Kiyosaki sa k tomu vyjadril, že jeho aktíva boli väčšie, než koľko bol v tej dobe schopný zvládnuť.


Po tomto neúspechu si zaobstaral licenciu na výrobu tričiek a peňaženiek s logami slávnych hudobných skupín a aj keď aj tento projekt bol vo svojich začiatkoch úspešný, firma nedokázala byť dlhodobo konkurencie schopná a nakoniec musel Kiyosaki svoje podnikanie spojiť s konkurenciou a poskytnúť jej licenciu.


Po všetkých získaných skúsenostiach Kiyosaki založil úspešnú medzinárodnú spoločnosť Rich Dad Company, ktorá po celom svete predáva vzdelávacie produkty a knihy na tému ako zbohatnúť.

Ďalším Kiyosakiho biznisom sú nehnuteľnosti a rozvoj menších spoločností, no medzi jeho najväčšie vášne patrí výuka.


So svojou manželkou Kim odišiel Kiyosaki vo veku 47 rokov do dôchodku a jeho životným mottom je: "Nepracujte pre peniaze, nechajte peniaze, nech pracujú pre vás."


Z Kiyosakiho inšpiratívnych myšlienok:

“Peniaze nevytvárajú úspech. Peniaze sú jednoducho znakom úspechu.”

“Najmocnejším aktívom, ktoré všetci máme, je naša myseľ. Ak je dobre vytrénovaná, dokáže vytvoriť obrovské bohatstvo.”

“Zodpovednosť za svoje financie vezmite do vlastných rúk. Buď budete pánmi peňazí, alebo ich otrokmi.”

“Dobrý prospech v škole nikomu nezaručuje úspech v skutočnom živote.”

“Byť bez peňazí je dočasné, chudoba je večná. Aj keď si na mizine, môžeš snívať o tom, že zbohatneš. Mnohí chudobní ľudia sú chudobní, pretože sa vzdali svojich snov.”

„Problémom škôl je, že vám najprv dajú odpoveď a potom otázku. O tom ale život nie je.“ „Vašu budúcnosť vytvára to, čo robíte dnes, nie to, čo budete robiť zajtra.“

„Ľudia sa musia prebudiť a uvedomiť si, že život na nich nebude čakať. Ak niečo chcete, vstaňte a choďte za tým.“ „Deti sa učia oveľa rýchlejšie ako dospelí, pretože sa ešte nenaučili báť.“

„Pravidlo číslo jedna. Musíte poznať rozdiel medzi aktívami a pasívami a kupovať aktíva. Ľudia z nižších a stredných tried získavajú pasíva, ale považujú ich za aktíva. Aktívum je niečo, čo do môjho vrecka vkladá peniaze. Pasívum je niečo, čo peniaze z môjho vrecka vyťahuje.“

„Najbohatší ľudia sveta hľadajú a budujú siete. Všetci ostatní hľadajú prácu.“

„Nikdy nehovor, že si niečo nemôžeš dovoliť. To je postoj chudobného človeka. Namiesto toho sa spýtaj, čo mám spraviť pre to, aby som si to mohol dovoliť.“ “V reálnom svete sú najchytrejší ľudia tí, ktorí robia chyby a učia sa. V škole sú najchytrejší tí, ktorí chyby nerobia.”

“Schopnosť predať je v podnikaní zručnosťou č. 1. Ak nedokážete predávať, neobťažujte sa stať vlastníkom firmy.”

“Porazení sa vzdajú, keď zlyhajú. Víťazi zlyhávajú dovtedy, kým neuspejú.”

Niekedy vyhráš, inokedy sa poučíš.”

“Množstvo ľudí sa finančne trápi, pretože dali na rady predajcov a nie na rady bohatých ľudí.”

foto: google.com

28 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše