Vyhledat
  • Miro

O ÚSPECHU, PRÍLEŽITOSTIACH, ŠŤASTÍ A PRIPRAVENOSTI

Pri mnohých životných príbehoch a úspechoch iných ľudí, alebo pri pracovných ponukách, v ktorých sa píše o možnosti veľkého príjmu a kariéry, sa objavujú aj vysmievačné emotikony a kadejaké polemizovanie a zhadzovanie ponuky. Pretože poniektorým sa to zdá veľa - prestrelené a nereálne. Preto to treba zhodiť. Lenže nereálne je to iba v hlave toho človeka. V jeho živote. Každý si totiž vytvára vlastnú realitu. Vlastný výhry a pády. Každý sa chopí príležitosti inak, alebo sa jej nechopí vôbec. Niekto chce a niekto nie. A chcieť taktiež nestačí. Asi každý by totiž chcel rozprávkovú kariéru, ohromný príjem, veľký dom z bazénom, luxusné auto, dosahovať skvelé výsledky v športe. Treba však pre to niečo urobiť. Rozhodovať sa. Nehovoriť "nie" niečomu, o čom nemáme všetky, alebo žiadne informácie, iba na základe pocitu a dojmu. Ako ateista, ktorý neprečítal ani jednu náboženskú knihu, nemôže byť proti existencii niečoho, keď ani nevie čo to je.


Keď sa pozeráte na kroky ľudí, ktorých obdivujete, tak nejde ani tak o slovo "úspech", pretože úspech sa nespája iba s kariérou, výhrami a nadobúdaním bohatstva. Ide o dobrý pocit z využitia a zužitkovania svojich schopností, znalostí, zručností, usilovnosti. Že sa to na niečom odzrkadľuje a prináša to svoje ovocie, ktoré chutí a nelámu sa na ňom zuby. Taktiež "prehra" nič neznamená. Kým život pokračuje, tak žiadny pád nie je game over. Na druhej strane, treba vedieť aj správne prehrávať, alebo odhadnúť, kedy sa treba niečoho vzdať, pretože na to nemáte ani talent, ani predpoklady a ničí to vás, vaše zdravie a vašich blízkych. Pretože nie každý môže robiť všetko a nikto nebude vo všetkom prvý a najlepší. A mnoho ľudí zničila tvrdohlavosť, s ktorou si mysleli, že prerazia stenu. Pretože celý život neprišli na to, že keď múr nejde preraziť hlavou, tak si treba pomôcť vhodnými prostriedkami a "náradím". Nezabudnite preto aj na svoje zdravie, aj na svojich blízkych a nespadnite do honby za predstavou úspechu a bohatstva. Základ je zistiť, v čom ste dobrí, na čo máte talent a čo môžete rozvíjať, aby ste sa stali majstrami svojho remesla. Aby vám šla práca od ruky a aby ste si ten vysnívaný úspech zaslúžili a aj užili v zdraví. Aby ste mali zo seba radosť. Pretože život by nemali byť preteky, ale pokojne tečúca rieka. To vedeli už starí majstri tisíce rokov pred nami.

Dôležité pri dosahovaní cieľov je efektívne využívanie voľného času. Buď budete vo voľnom čase vysedávať v krčme, pri telke, alebo sa budete aj sami vzdelávať a hľadať možnosti a príležitosti. Kto povedal, že osemhodinovou zmenou sa to končí? Mnoho ľudí sa vzdeláva popri práci, alebo robia aj niečo iné a v tom sa rozvíjajú ďalej. Aby sa raz na prácu, ktorú možno nenávidia, mohli vykašľať. Namiesto nadávok, nechuti, sťažovaniu sa a obviňovaniu niekoho iného.


Treba sa zamyslieť, kadiaľ sa bude svet uberať. Či niektoré remeslá a študijné odbory nezaniknú a nebudú vznikať nové. Pretože celý systém sa mení. Treba si položiť otázku, či nezaniknú peniaze ako odmena či predmet platobného styku. Či sa postupne ale veľmi rýchlo neprenesie všetko iba do online sveta. A v tomto svete bude treba múdre hlavy. Hlava však nie je počítač. Nevložíte do nej USB kľúč a neprekopírujete do nej súbory, zatiaľ čo sa pôjdete najesť, prejsť, pozrieť si film, zahrať hru... . Hlave sa musíte venovať a dávkovať si informácie postupne.


Nezabudnite - šťastie praje pripraveným a tá pripravenosť je vo vašich rukách.

7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše