Vyhledat
  • Miro

CHYSTÁTE SA DO ZAHRANIČIA? KDE JE LEPŠIE ROZMENIŤ PENIAZE?

Nie vo všetkých krajinách zaplatíte eurom. Hotovosť si teda môžete rozmeniť buď doma, alebo v danej krajine. Na výber máte banky či množstvo zmenárni. Každý má svoj kurz, ktorý si môžete porovnať aj online.


Čo sa týka bánk, tak tie nedržia všetky svetové meny, pretože nie všetky sú pre nich zaujímavé a je s nimi spojená vysoká réžia. Niektoré meny si tak musíte rozmeniť v zmenárni a môže sa stať, že niektorú menu sa vám nepodarí rozmeniť nikde. Do niektorých krajín tak musíte ísť so svojou hotovosťou a rozmeniť ju až tam.


Najvýhodnejšie je však platiť kartou


Devízový kurz je výhodnejší než ten valutový. Banky používajú vyšší kurz pri zámene devíz, preto je výhodnejšie v zahraničí platiť kartou, aj keď nie všade ňou zaplatíte. Takže nejaká tá hotovosť sa vždy hodí.

Zameňte si preto nejakú hotovosť doma a zvyšok plaťte kartou. Kreditnou kartou. Cesta k peniazom na vašom účte totiž vedie cez debetnú kartu. Mnoho turistov to pocítilo. Plaťte teda peniazmi banky. Máte povinnosť ich len načas vrátiť.


Banky aj zmenárne vyhlasujú dva kurzy - valuty predaj a valuty nákup. Keď do banky prinesiete cudziu menu, všímate si kurz valuty nákup. Pretože od vás banka nakupuje. Ak chcete eurá zameniť za inú menu, všímate si kurz valuty predaj. Pretože vám ich predávajú.3 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše