Vyhledat
  • Miro

CASHFLOW KVADRANT: KAM PATRÍTE VY?Cashflow kvandrant rozdeľuje ľudí do štyroch sektorov podľa ich príjmu, spôsobu zarábania a myslenia. Jeho podstatou je ukázať ľuďom ich možnosti od istoty a bezpečia, až k slobode. Nie je zlá, ani dobrá strana, pretože v každom sektore sú bohatí aj chudobní ľudia a presunutie sa do iného sektoru nie je automaticky zárukou úspechu. Môžete si ho však zaistiť a to zmenou myslenia a hodnôt.


Z ako Zamestnanec: V tomto sektore žije väčšina ľudí a vymieňajú v ňom za peniaze to najcennejšie, čo majú - svoj čas. Hlavnou hodnotou pre ľudí sú tu istoty, no na úkor slobody, pretože väčšinu času strávia v práci.


S ako Súkromník/SZČO: Tu patria ľudia, ktorí sa rozhodnú, že budú pracovať sami na seba a nie sú ani tak pánmi svojho času, pretože aj tak ho musia venovať práci. Ak si vezmú voľno, tak prestanú zarábať, takže sú otrokmi vlastného podnikania.


M ako Majiteľ podniku: Tu smerujú ľudia, ktorí chcú rozbehnúť vlastný biznis, a to aj v oblasti, v ktorej nemusia byť odborníci. Základom je, že tvoria bohatstvo no sú závislí na zamestnancoch a práci s ľuďmi. Musia dokázať ľudí riadiť a viesť tímy.


I ako Investor: Tu už človek nemusí pracovať pre peniaze, ale peniaze pracujú pre neho. Dostávajú sa tu ľudia, ktorí majú v hlave dosť na to, aby výhodne investovali a dosiahli tak finančnú slobodu.


Ľudia na ľavej strane si aktívne vytvárajú príjem. Pracujú pre peniaze a ešte ich oberie aj štát. Ľudia na pravej strane nechávajú peniaze pracovať za nich. Vytvárajú si tak pasívny príjem.Princípu CASHFLOW môžete porozumieť aj hravou formou a to pri spoločenskej hre od Roberta Kiyosakiho, ktorá je jednoduchým modelom narábania s financiami, ktoré hráč pri náhodnom výbere povolania zarába. Cieľom je investovať tak, aby hráč začal zarábať aj bez príjmu zo zamestnania. Komu sa to podarí, ten sa dostáva do druhého kola, aby si kúpil svoj sen, vybratý na začiatku hry.

26 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše