Vyhledat
  • Miro

AKO NA NAJVÝHODNEJŠIE PZP A ČO SA BERIE DO ÚVAHY

Vždy pred výročným dňom je dobré zistiť si aktuálne ceny PZP vo všetkých poisťovniach. Overíte si tak, či nemáte možnosť získať lacnejšie poistenie niekde inde a k nemu rôzne zľavy a benefity. Pretože poisťovňa vám v opačnom prípade vašu zmluvu predĺži. Bude však aj naďalej najvýhodnejšia? Ak nájdete výhodnejšie poistenie niekde inde, najneskôr šesť týždňov pred skončením platnosti poistenia musíte žiadať o zrušenie PZP.


Mnohí ľudia a dovolíme si tvrdiť, že väčšina z nich, sa pri výbere PZP riadi cenou. A výška poistného sa odvíja od rôznych zliav, bonusov a iných kombinácií a kritérií. Ideálny vlastník motorového vozidla pre poisťovňu je človek v strednom veku, dlhoročný vodič, ktorý nemal v minulosti škodovú udalosť, bývajúci v menšom meste, jazdiaci na aute s nižším výkonom a malým objemom valcov.

Ak chcete získať to najlacnejšie PZP, porovnajte si ponuky všetkých poisťovní, pretože každá to má nastavené inak. To sa týka aj cenníka, ktorý má každá poisťovňa upravený podľa svojich kritérií. Nedajte hneď na prvú lákavú reklamu, na reči známych, alebo na to, že vám v niektorej poisťovni pracuje známy. Ten totiž nemôže vedieť, či v inej poisťovni nemáte nárok na výhodnejšie zľavy a bonusy - napríklad ak ste dôchodca, máte malé deti, alebo už máte uzatvorené iné poistenia.


Zvážte aj, za aké obdobie budete platiť a či sú výhodné napríklad štvrťročné platby. Najlacnejšie je totiž vždy platiť ročne. Môžete tým výrazne ušetriť.


Ak ste v minulosti, ideálne do troch rokov, nemali škodovú udalosť, môžete získať ďalšie výhody. U mnohých poisťovní je to tak, že čím je doba bez zavinenia škody dlhšia, tým lacnejšie bude poistenie. Ak prechádzate do inej poisťovne, vypýtajte si potvrdenie o bezškodovom priebehu.

Riziko je vyhodnocované taktiež pri veku a staršie osoby majú poistenie výhodnejšie. Najväčšie riziko predstavujú osoby do 28 rokov, menej do 55 rokov a najmenej nad 56 rokov. Ako sme sa zmienili vyššie, svoju úlohu pri cene zohráva aj bydlisko.


Čím máte silnejšie auto, tým menšia úspora na cene bude. Poisťovne totiž zaujíma objem valcov a výkon vozidla.


Na záver opäť zdôrazníme, že najideálnejší postup pri PZP je oslovenie odborníka, ktorý vám dokáže nájsť to najvýhodnejšie poistenie, presne šité klientovi na mieru.

4 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše